neist rumalaim on usk

Aed oli roheline, ainult ja täienisti roheline. Rohu kohal laiusid suured lõikamata viljapuud, mis ei lasknud taeva sinisel rohulibledele teisi toone heiastada. Päeva lõpul vaatas ta enda ümber, nagu ikka tungis kõikjal, kuhu silm ulatus, peale rohurinne, ükskõik kui tihti ta trimmeriga seda tagasi ei tõrjunud, ta tundis nagu hulbiks ta suure hapuoblikasupi sees.

Kunagi oli ta siia mõned külalised lubanud, nad olid teda vaid häirinud, tahtnud aias ringi käia, kommenteerinud õunapuude olukorda või sõstardest turritavaid nõgeseid – ka kõige lähemad sõbrad tundusid siin sissetungijatena. Talle meenus trullakas Annabella, kolme lapse ema, vapper ja lootusrikas ka siis, kui laste isa ta rahata ja üksi jättis. Ta ei võinud Annabellat kannatada, sest too uskus, uskus kõigest hoolimata, et tema nõiarohtude ja kandle ehitamise laagrid ning aknale asetatud kristallid aitavad tal väärikalt elust läbi tulla, leida armastuse. Annabella oli vaadanud ühe vana punaste õuntega puu tüvele ja selgitanud, kuidas osad tema tuttavad metallharjaga sammalt maha koorivad, et puu pikemalt vilja annaks. Iga lause, mille Annabella kuuldavale tõi, oli öeldud tõsiselt ja sügava veendumusega. Ta oleks tahtnud sülitada, hirnuda või ropendada, võõrustajale kohaselt pobises aga vaid midagi tüvede liigtugeva kraapimise kohta. Annabella leidiski uue armastuse, koos sellega ka alanduse, mida rumala ja ambitsioonika mehe tähelepanu endaga toob.

Õhtu on elu lõpp. Mitte midagi pole alles hommiku jaksust või lootusest teha ära enneolematu kogus tööd, kadunud on keskpäeva soojus ja pärastlõunane rammestus puuvõrade küljelt langevas valguses. Nahk on ka talvise metsatööjope all jahe, näole maandub hobusääsk.

Lisa kommentaar

Filed under Aed, Õhtu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s