Me teame, kes sa oled

Screen Shot 2016-01-14 at 17.46.39

Ma ei ole kindel, kas teate. Võimalik, et ajakirjanik on midagi segamini ajanud või seostanud seostamatut, aga jutust jääb mulje, et massilisi ahistamisi, avalikus ruumis viibivate naiste jahiloomaks ja karistatavaks muutmist seostatakse Euroopas sündinud, kuid võõramaalastest vanematega algatajate kõrval põgenike hulgas olevate kurjategijatega. Nagu lähtuks seksuaalne vägivald vaid teatud inimkultuuridest, poleks aga omane Euroopa omale.

Seda on alati huvitav vaadata, kuidas lääne valgeid heteromehi üllatab ja ehmatab (“nende”) naiste kallal toime pandud vägivald, samas kui valge mehe vägivald valge naise ja võõraste naiste kallal, neid eriti ei “kõneta”, miks muidu ei leia just palju valgeid mehi soopõhise vägivalla vastu igapäevaselt võitlemas. (Ah jaa, see ei puuduta neid isiklikult. Ma ei arvanud, et selline inimene nagu T, kellega eile vestlesin, võib mulle Eesti ühe pakilisema inimõiguste probleemi kohta nii öelda. Tõepoolest, on palju asju, mis meid vahetult ja isiklikult ei puuduta, ometigi kujundame oma seisukoha, vaidleme ja tunneme empaatiat.

Ma olen vist jälle muutumas õrnemaks ja haavatavaks ning ei suuda inimlikku robustsust ja tüma-olekut isegi kõnes välja kannatada, eriti kui see ei tule rehvitöökoja meeste suust. Mul on tunne nagu mind on isiklikult solvatud, reedetud, tahaksin oksendada, küsida teiste käest, kas see võib tõesti nii olla nagu on. Ennast kaitstes olen alati lootnud, et asjad ei ole nii hullud, st on lootus ning inimliku moraalituse rõlgus ei ole nii sügaval, aga aegajalt näen, et see on vaid mu naiivne usk.)

Me oleme läbi imbunud rassismist ja seksismist.

Soovin, et loodaks palju tugevaid feministlikke kogukondi, kus kehtivad uued reeglid, uus kasvatus, sünnib uus reaalsus.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Füüsiline, Seks&Sugu, Vägivald, Võim

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s