Kas sa normaalne ei saaks olla?

Ka selle grupi õigusi pooldava aktiivgrupi sees on sügav võõristus teise suhtes. Milles see väljendub? Kõige selgemalt normaliseerimise püüdes, st grupiliikmed peaksid oma võrdsete õiguste eest seismisel, st oma algse teisesuse või erinevuse aktsepteerimist taotledes, ületama oma erinevuse ning saama ühesuguseks dominantgrupiga, saama normaalseks. Isegi grupi ühisnimetaja – sooidentiteetide ja -väljenduste ning seksuaalsuste paljusus – peab taanduma, st lubatud ei ole “avalikkuse poolt niigi seksualiseeritud taju juures” viidata seksile, armastusele, kiindumusele, väljendada just seda, mis eristab gruppi enamusest, väljendada seda, mille väljendamise vabadust soovitakse saada.

Väidan, et selline “vastuvõetav” viis oma õiguste eest seismisel ei pruugi tuua tegelikku aktsepteerimist, st 2016. aastast võib olla geimehel võimalus oma partneriga kooselu notari juures registreerida, kuid tänaval temaga käest kinni hoides saab ta selle eest ikkagi peksa, sest käitub enamuse silmis ebanormaalsel viisil.

Eesti LGB-õiguste aktivistid nõustuksid justkui koos toetajatega pealkirjas väljendatud ettepanekuga, mille tegi üks Eesti ametnik tema poole pöördunud transmehele, kes soovis abi ja nõu, kuidas elada, sh reisida passisoo vahetamise aastatepikkuses ootuses mehena, kel on naise dokumendid. Vastuseks sai ta võimupositsioonilt alla hõigatud soovituse: Aga, ole normaalne! Kehastu piiri ületades normaalseks, et cisidel oleks sinuga lihtsam.

Minu seksuaalsus, elamise ja armastamise viis eristabki mind Kalle Muulist, ma ei taha ega saa temasuguseks muutuda saamaks oma õigusi.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Õigused, Seks&Sugu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s