Kas sa normaalne ei saaks olla?

Ka selle grupi õigusi pooldava aktiivgrupi sees on sügav võõristus teise suhtes. Milles see väljendub? Kõige selgemalt normaliseerimise püüdes, st grupiliikmed peaksid oma võrdsete õiguste eest seismisel, st oma algse teisesuse või erinevuse aktsepteerimist taotledes, ületama oma erinevuse ning saama ühesuguseks dominantgrupiga, saama normaalseks. Isegi grupi ühisnimetaja – sooidentiteetide ja -väljenduste ning seksuaalsuste paljusus – peab taanduma, st lubatud ei ole “avalikkuse poolt niigi seksualiseeritud taju juures” viidata seksile, armastusele, kiindumusele, väljendada just seda, mis eristab gruppi enamusest, väljendada seda, mille väljendamise vabadust soovitakse saada.

Väidan, et selline “vastuvõetav” viis oma õiguste eest seismisel ei pruugi tuua tegelikku aktsepteerimist, st 2016. aastast võib olla geimehel võimalus oma partneriga kooselu notari juures registreerida, kuid tänaval temaga käest kinni hoides saab ta selle eest ikkagi peksa, sest käitub enamuse silmis ebanormaalsel viisil.

Eesti LGB-õiguste aktivistid nõustuksid justkui koos toetajatega pealkirjas väljendatud ettepanekuga, mille tegi üks Eesti ametnik tema poole pöördunud transmehele, kes soovis abi ja nõu, kuidas elada, sh reisida passisoo vahetamise aastatepikkuses ootuses mehena, kel on naise dokumendid. Vastuseks sai ta võimupositsioonilt alla hõigatud soovituse: Aga, ole normaalne! Kehastu piiri ületades normaalseks, et cisidel oleks sinuga lihtsam.

Minu seksuaalsus, elamise ja armastamise viis eristabki mind Kalle Muulist, ma ei taha ega saa temasuguseks muutuda saamaks oma õigusi.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Õigused, Seks&Sugu

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s