Vähem kui kaup

Inimene on jälle kui kaup, või ikka veel kui kaup. Tal on vähem reaalset õiguslikku kaitset kui Hispaaniast Eestisse transporditaval virsikul, keda kaitsevad omandi-, veo- ja kindlustusreeglid.

Ma arvan, selle kevad-suve kollektiivse vaenukoori absoluutne madalpunkt oli mitte mõne “traditsioonilise parempoolse” või “usuvenna” sõnavõtt, vaid ainukese vasakpoolse partei Eesti kontekstis gigandi mõõtu intellektuaali mõtteavaldus, et Eesti peab kiirustama, et Itaalia piirile “kaupa” valima minna, teised juba sorteerivad välja paksema nahaga priskemaid vilju. Ehk siis, me oleme väga kaugel, et mitte teha seda, mille eest hoiatab ÜRO pagulaste ülemvolinik Guterres:

“Europe has a clear responsibility to help those seeking protection from war and persecution,” said Guterres. “To deny that responsibility is to threaten the very building blocks of the humanitarian system Europe worked so hard to build. European countries must shoulder their fair share in responding to the refugee crisis, at home and abroad.”

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Õigused, Isamaa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s