Konformism, komfort… (proloog)

Me/nemad oleme/on suutnud luua kujuteldava rahu ja stabiilsuse meil-ei-ole-palju-rohkem-vaja hüpnoosi (see ei ole ainuvaldav, kasvõi tänane päev EPLi ja PMi veebis annab tunnistust kriitilistest nootidest). “Meil on parem kui paljudes teistest kohtades!” “Te ei taha ometi, et rohkem nõudes varisevad need kindlusemüürid, mille oleme teie kaitseks ehitanud!?” jne.

Kõige enam on selle hüpnoosi vallas, tundub, oma isikliku (!) elu kontekstis suurelt ja takistusteta unistavad lapselikud inimesed (“Ma tahan saada edukaks, kuulsaks, rikkaks ning selle nimel olen valmis end orjastama jättes küsimata, kas on alternatiive valitsevale ideaalile; näiteks, kui ei taha näha elu eesmärki asetumises standardmõõtudes kahepoolsesse kärjekannu – koduses elus kohusetundlikult reprodutseeriv heteroüksus ja avalikus elus kõrvalkalleteta töötav tootlik süsteemilüli”).

Kui alustaks sellega, et küsiks, kui illusoorsed on selles ühiskonnas näiteks lesbinaise vabadused ja õigused. Ja kui seda küsimust olen vaaginud, siis küsin ka, kas ja mida annab (mulle/sulle/meile) juurde see, kui ma ei jäta enam tänavafestivalil Sinu maailma avardades oma “alternatiivset” (ka: hälbivat, kõrvalekalduvat, loomulikku korda õõnestavat jne jne) seksuaalsust ja soolisust koduseinte vahele viisakasse kaugusesse.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Õigused, Ühiskond, Isamaa, Seks&Sugu

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s