Järjejutt

Moi, votre ami?

Jõudsime reedel tagasi 17ndasse, meie vanasse hotelli. Hüvastijätulõunal hakkasid aafriklased nutma ja eurooplased vandusid igavest sõprust. Kõige külmem ja reserveeritum mees pigistas endast välja sooja käepigistuse ning kinnitas, et me kohtume veel. Oli veel üks muuseum, mida ma ei olnud külastanud. Mul ei olnud vaja puhata, mul ei olnud aega end maha keerata. Läksime koos, jooksime läbi Fabre’i sarvestatud nägude, inimene on nii lähedal, nii vähe see tavapäraselt hõlpsasti jälestatav teine, kui ta on pronksist või alabastrist.

Allez, vous devriez mourir de pure honte

Suurest galeriist ostsime ühekäegalugemiseks Araki. Jõime koos ülejäänud linnaga kiirelt ja läbisegi veini ja õlut. Inimesed, nagu loomad, hullusid sporti vaadates, kartsin, tänaval olid kambad, kes tahtsid õhtu lõpetada taplusega. Politseinike kõrval käisid veel nähtavate kaklusarmidega koerad. Olime juba Jimmyga tülitsenud, tüdinud kõigest ja kõigist, ümber kukkumas, mind ärritas iga ta poliitiline arvamusavaldus, iga žest, kui ta tõstis oma käe, et ma kuulaks, et ma usuks teda… Xavier jõudis saatkonnast tagasi ja meil olid veel mõned tunnid. Ta ei olnud toonud mulle nimekirja autoritega, mille oli lubanud, tõstsin häält.

Puisque entre humains, ainsi, vous vivez en vrais loups

Suurele turule viib Madeleine’ilt üks kitsas tänav, millel olin hommikul jooksnud, seal on üks pime punaste kardinatega koht, eesruumis on kantud kostüümid ja kasukad ning muu krabu, tagatoas on mõni laud. Jim nõudis, et läheksime sinna, seal pidi teda ootama pudel punast, me ei saanud veel laiali minna. Poepidaja tuli vastu, lükkas meid tugitoolidesse ja tõi plekilisele linale klaasid ja pudeli. Olime selle õhtu vangis, meid ei lasta siit niipea. Kõik pidid nii tundma.

Keegi lööb esimesena, keegi on nõrgem kui teised. Keegi solvub, me rikume kõik ära, sest kõik on rikutav, sest kõik, mis tekib, mis on tekkinud, on õrn. Üks mälestus ühest õhtust maal ei päästa midagi, see teeb veel närvilisemaks. Kuuled Sa üldse mind?!  Non, mon cœur.

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Linn

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s