LadyFest 6.-9. märts

6.–9. märtsil 2013 toimub feministlik festival LadyFest

6.–9. märtsil 2013 toimub feministlik festival LadyFest. Festival lähtub ideest tutvustada eelkõige naisautorite loomingut ning keskendub naisesust puudutavatele küsimustele isiklikus ja ühiskondlikus kontekstis. LadyFest toimub naistepäeva paiku ja tuletab meelde, et see aeg pole vaid formaalseteks tähelepanuavaldusteks. Olulisem on pakkuda naistele ruumi ja võimalusi end vabalt väljendada ning aktiivselt tegutseda.

LadyFest on mittetulunduslik festival, mida on korraldatud mitmel pool üle kogu maailma. Festivale seob ennekõike ühtne kandev mõte. Eestis toimub LadyFest kolmandat korda.

Selle aasta festivali avavad 6. märtsil naiste aktivismi käsitlev näitus Draakoni galeriis ja naiselikkuse kujutamise tahkudega tegelev näitus Hobusepea galeriis. Festival laieneb ka Tartusse, 8. märtsil avatakse Y-galeriis eesti feministliku kunsti kullafondi kuuluvate tööde näitus.

Festivali avamisele järgneb kirjandusõhtu Kirjanike Majas. Sündmuse märksõna on integratsioon, sest eesti naistautorite kõrval astuvad üles ka mehed, kes vahendavad saksa, poola, jaapani ning hiina autorite loomingut.

Festivali külalised on oodatud osa võtma kahest õpitoast. 8. märtsil pakub mõtteainet soovariatsioone käsitlev autobiograafiline õpituba, kus tuleb muu hulgas juttu transsoolistest lastest, normatiividest ja eelarvamustest, iseendaks jäämise olulisusest, kapist väljatulekust ja abielust. Õpituba juhendab John Jeanette Norrast. 9. märtsil õpetab laste kasvatamise müütidel ja tegelikkusel vahet tegema perepsühholoog Lotta Heiskanen Soomest. Õpitoa fookus on samast soost lapsevanematega peredel. Mõlemad õpitoad on ingliskeelsed ja eelregistreerimisega ning toimuvad OMA Keskuses.

LadyFesti kontserdil ja lõpupeol 9. märtsil esineb DJ-trio Mahoyo Stockholmist, queer-feministlik-trans-aktivistlik-performance-bänd iMi Helsingist ja eksperimentaalartist Kroffork Riiast. Samuti Eesti bändid Black Madonna ja Punane ning DJ-d Kristi Ruusna ja Assia Parts.

Kodulehed: https://www.facebook.com/ladyfesttallinn, http://ladyfesttallinn.blogspot.com/


Kava

Kolmapäev, 6.03
17.00                LadyFesti avamine näitustega Tallinnas Draakoni galeriis (Pikk 18, Tallinn) ja Hobusepea galeriis (Hobusepea 2, Tallinn)
Draakoni galerii: Flo Kasearu, Aet Ader, Andra Aaloe, Grete Soosalu, Puhas Rõõm, Tahapanija ja Not Now I’m Busy
Hobusepea galerii: Marge Monko, Eléonore de Montesquiou, Tanja Muravskaja, Liina Siib

18.00–20.30       LadyFesti kirjandusõhtu
Oma luulet kannavad ette Doris Kareva, Veronika Kivisilla, Sveta Grigorjeva, Mariliin Vassenin ja Maarja Kangro. Hendrik Lindepuu loeb poola autoreid: nobelist Wisława Szymborska luulet ja Olga Tokarczuki proosat; Hasso Krull loeb Iraagi päritolu Dunya Mikhaili, sakslannade Caroline Hartge ja Saskia Fischeri ning prantslanna Pascalle Monnieri luulet, Kalju Kruusa jaapanlanna Tawara Machi ning hiinlanna Shu Tingi loomingut. Klaveril elavdab õhtut Kadri-Ann Sumera.
Asukoht Kirjanike Maja musta laega saal (Harju 1, Tallinn)
Pilet 2 eurot, pensionäridele ja (üli)õpilastele 1 euro

Reede, 8.03
18.00                 LadyFesti näituse avamine Tartus Y-galeriis (Küütri 2, Tartu). Y-galerii: Anu Juurak, F.F.F.F., Mare Tralla, Ly Lestberg, Marge Monko, Liina Siib, Anu Põder, Ene-Liis Semper, Kai Kaljo, Valie Export Society

18.00–21.00      Soovariatsioone käsitlev õpituba „Vaba oma väljenduses”. Juhendab John Jeanette Norrast.
Õpituba on ingliskeelne. Ainult eelregistreerimisega! Registreeruda saab kuni 7.03 meiliaadressil omatuba@gmail.com. Osalejate arv on piiratud.
Asukoht OMA Keskus (Kaarli pst 5–1, Tallinn)

Laupäev, 9.03
13.00–15.00      Õpituba laste kasvatamise müütidest ja tegelikkusest. Juhendab Lotta Heiskanen Soomest.
Õpituba on ingliskeelne. Ainult eelregistreerimisega! Registreeruda saab kuni 7.03 meiliaadressil omatuba@gmail.com. Osalejate arv on piiratud.
Asukoht OMA Keskus (Kaarli pst 5–1, Tallinn)

22.00                 LadyFesti kontsert ja lõpupidu. Üles astuvad DJ-trio Mahoyo Stockholmist, queer-feministlik-trans-aktivistlik-performance-bänd iMi Helsingist ja eksperimentaalartist Kroffork Riiast. Samuti Eesti bändid Black Madonna ja Punane ning DJ-d Kristi Ruusna ja Assia Parts.
Asukoht kohvik Sinilind (Uus tn 3, Tallinn)
Pilet enne südaööd 4 eurot, pärast südaööd 5 eurot

Muusikanäited
Mahoyo: https://soundcloud.com/mahoyo
iMi: https://soundcloud.com/the-band-called-imi
Kroffork: http://www.myspace.com/kroffork

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Kirjandus, Kunst

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s