Veel üks lähtepunkt

Kui on tõsi, et ka näkaseimal Kalamaja ehitusmehel ei kraabi naljalt kultuurikihti maha – seda, keda ta tahab, miks (milliste raamatute, filmide pärast) tahab, kuidas armastab, keda ihaldab -, st seksuaalsus, seksuaalne käitumine on sellest üdini mõjutet (ei kahtlustki selles!), siis vaene Juudit ikkagi eksis. Tuum ei ole bioloogias, vaid kultuuris – õige! Kuid ehk me oleme bioloogiat – ka kriitikud – liiga oluliseks pidanud. Kultuur on kurjajuur, mitte usk bioloogiasse. Ei ole avastus tasandada bioloogia (kultuuriliselt konstrueeritud) mõju, kui kultuur on kõikvõimas. Püüa selle üle naerda ja sa satud naerualuseks. Juudit, varsti naerdakse su enese üle!

Milleks kõik need k(v)äärimised? Meestemood, naistemood, lastemood, vanuritemood… piiride hajutamine, piiririkkujad, sissetungijad, legaalsed immigrandid. Kultuur on kääritamatu.

*

levinAga sellest hoolimata ma näen meid papi ees, mu pruut üleni pitsis*, kuldne linik me üll, käed ühendatud… ehkki ma tean, et seda ei saa iial olema, ei saa olla. Väärakas!

 

* Mhm, mis küll minul seljas on?

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Seks&Sugu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s