Veel üks lähtepunkt

Kui on tõsi, et ka näkaseimal Kalamaja ehitusmehel ei kraabi naljalt kultuurikihti maha – seda, keda ta tahab, miks (milliste raamatute, filmide pärast) tahab, kuidas armastab, keda ihaldab -, st seksuaalsus, seksuaalne käitumine on sellest üdini mõjutet (ei kahtlustki selles!), siis vaene Juudit ikkagi eksis. Tuum ei ole bioloogias, vaid kultuuris – õige! Kuid ehk me oleme bioloogiat – ka kriitikud – liiga oluliseks pidanud. Kultuur on kurjajuur, mitte usk bioloogiasse. Ei ole avastus tasandada bioloogia (kultuuriliselt konstrueeritud) mõju, kui kultuur on kõikvõimas. Püüa selle üle naerda ja sa satud naerualuseks. Juudit, varsti naerdakse su enese üle!

Milleks kõik need k(v)äärimised? Meestemood, naistemood, lastemood, vanuritemood… piiride hajutamine, piiririkkujad, sissetungijad, legaalsed immigrandid. Kultuur on kääritamatu.

*

levinAga sellest hoolimata ma näen meid papi ees, mu pruut üleni pitsis*, kuldne linik me üll, käed ühendatud… ehkki ma tean, et seda ei saa iial olema, ei saa olla. Väärakas!

 

* Mhm, mis küll minul seljas on?

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Seks&Sugu

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s